Simultane Çeviri


simultane-tercume1-1024x363

 

Simultane çeviri ulusal ve uluslarası bir çok önemli toplantı, kongre ve özel günlerde bir veya birden fazla ülkeden gelen ve farklı diller konuşan insanların ana konuşmacıyı en etkin şekilde ve anında duymasına olanak sağlayan çeviri sistemleridir.

Simultane çeviri sistemlerinde

Tek Dil / Mono veya çok dil (1+4 – 1+8 – 1+16) şeklinde sıralanır.

Her simultane çeviri sistemlerinde 1 dil için 2 tercüman hizmeti alınır.Tercümanlar 8 saat süre ile dönüşümlü olarak anında çeviri yaparak konuşmacının tüm katılımcılara etkin şekilde iletişimde bulunmasını sağlarlar.Tercüman hizmeti için bizimle irtibatta olan standartlara uygun ve dernekleşmiş tercümanlar ile toplantılarınıza uygun tercüman tercihi yapılır.Tıp alanı için, Hukuk alanı için veya teknoloji konularına hakim tercümanlar toplantılarınızda daha etkin ve olumlu dönüşler almanızı sağlayacaktır.

Simultane kabinlerimiz ISO Standartlarına uygun olarak, tercümanların en kaliteli şekilde tercüme yapabilmelerine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.Kabin içerisinde dışarıyı görebilecekleri cam, elektrik bağlantısı, İç mekan aydınlatması gibi standartlarımız ile tercümanlarımızı her zaman rahatını düşünüyoruz.

Son yıllarda Digital cihazların artması ile Bosch firması bu alanda çok etkili ve teknisyenlerin sorun yaşamayacağı sistemler geliştirmişlerdir.Analog cihazlar ise genelde tek dil (mono) olacağı zaman tercih ediliyorlar, fiyatları digital cihazlara göre biraz daha uygun.

İşgören organizasyon olarak sizlere

Hem Analog cihazlar ile

Hem de Digital cihazlarımız ile hizmet vermekteyiz.


 

Sennheiser Analog Simultane sistemleri
  • -Mono sistem + Kabin + Radyatör + Kişi başı reciever ve kulaklık
Bosch Digital simultane sistemleri

Sistem case

  • Tercüman ünitesi – Her tercümana bir adet verilir ve tercümanın kullandığı ekipmanlardır.
  • CCU – Tercüman ünitelerinin toplanarak işlendiği ana kontrol cihazıdır.
  • Transmitter – Ana kontrol cihazında toplanan veriler burada radyatörlere gönderilmeye hazırlanır – 6 adet çıkış vardır.
  • 15W Medium Radyatör: Etkinlik yapılan mekana koyularak misafirlerin etkin şekilde tercüme sesini duyması sağlanır.Orta çekim gücündedir.
  • 25W Medium Radyatör: Daha güçlü çekim gücü ile en büyük salonlarda sorunsuz çekim memnuniyeti.
  • Simultane Reciever:Misafirlere dağıtılan ve istenilen dilin dinleneceği alet.
  • Simultane Kulaklığı:Reciever ile beraber verilen kulaklık.
FİYATLANDIRMA:

Simultane sistemlerde fiyatlandırma Kabin + Sistem + Reciever ve Kulaklık şeklindedir. Tercüman temini müşteriye aittir, müşteri temin edilmesini istenirse sizler için irtibatta olduğumuz firmalardan uygun tercüman temin edilir.

Detaylı fiyat teklifleri için lütfen iletişim bölümünden bizimle bağlantı kurun.